Szlakiem Orlich Gniazd oraz Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Utworzono dnia 16.06.2022

W dniu 8 do 9 czerwca w ramach Projektu Poznaj Polskę klasy 4,5,6 pojechały na wycieczkę Szlakiem Orlich Gniazd oraz Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach z biurem podróży Watra. Harmonogram wycieczki był bardzo atrakcyjny. W Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach wielkim zainteresowanie cieszyła się beczka śmiechu, do której wchodzili uczniowie. Wędrówki od zamku w Olsztynie, w Mirowie, w Bobolicach  do zamku w Ogrodzieńcu wzbudzały wiele emocji: wspinaczka po schodach na ruiny, sala tortur, głębokie studnie, zniszczone mury. Pustynia Błędowska, jej  olbrzymi teren, był miejscem do wspólnych zabaw, biegów, śmiechu. Wnętrza ziemi w Tarnowskich Górach na pewno zostaną w pamięci uczniów. W kopalni srebra: ciemne, niskie chodniki, historia o Skarbniku, ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników. W sztolni pstrąga czarnego: głębokie szyby, zimna, ale czysta woda, wywrotne łódki (takie mieli wszyscy wrażenie). Ostatnim punktem naszej wycieczki  był spacer do kościoła leśnego w Jaworzu. W trakcie wycieczki mieliśmy trzy pyszne wspólne posiłki. Nocowaliśmy w Dworku Jurajskim w Domaniewicach, które posiada boisko do siatkówki, piłki nożnej, plac zabaw. Uczniowie obkupili się pamiątkami. Wydali kieszonkowe chyba do ostatniego grosza. Jedyne na co możemy narzekać, to deszczowa pogoda, która utrudniała nam zwiedzanie. Szczęśliwie wróciliśmy do domów.

Renata Broda

Zdjęcia z naszej wycieczki znajdziecie tu: Szlakiem Orlich Gniazd i Kopalnia Srebra 8/9 czerwca